Blog

5 olulist põhjust, miks mitte solaariumi kasutada

  1. Mida nooremana solaariumis käimisega alustada, seda suurem on risk melanoomi tekkeks. Alla 35-aastasena alustatud regulaarne solaariumis käimine lisab melanoomi riski 75%.
  2. Korduv solaariumis käimine muudab nahka väljanägemise varakult vanemaks.
  3. Loomkatsetes on nii UV-A kui UV-B kiired vähki tekitavad, kuid nende kahjulikku koosmõju inimesele ei ole võimalik isegi täielikult hinnata, sest selliste katsete teostamine ei oleks eetiline.
  4. Lisaks melanoomi tekke riskile suureneb ka lamerakulise kartsinoomi (nahavähi vorm) tekke oht.
  5. Solaarium võib põhjustada ka silmakahjustuste teket.

Vali tervem ja kvaliteetsem elu, kasuta Eco by Sonya nahasõbralikke isepruunistavaid tooteid ja naudi kaunist päevitust aastaringselt!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Allikad:

https://www.terveyskirjasto.fi/terveyskirjasto/tk.koti?p_artikkeli=asy00313

https://www.cancercouncil.com.au/wp-content/uploads/2012/11/Facts-about-solariums.pdf

Monika kogemus isepruunistuva ihupiimaga Invisible Tan

Olen alati olnud suur päikese sõber ja seetõttu ka aastaringselt jumekas. Jumekus on tulnud nii loodusliku päikese käes olles, kui ka solaariumiga patustades.

Kuna aga ilusat, ühtlaselt pruuni jumet on raske ilma päikeseta saavutada ja päikest meie kliimas on nii ebaõiglaselt vähe, kasutasin varem tihti solaariumi teenust, sageli lausa mitu x nädalas. Kahjuks aga pole see tervisele kasulik ning selle tulemusel tekkisid pigmendilaigud ning tedretähnid, mis mulle sugugi ei meeldinud.

Tervise ja naha säästmiseks tundus mingil ajal mõistlik hakata kasutama isepruunistavaid tooteid. Neid olen proovinud mitmeid, kuid ühegagi neist pole rahule jäänud.

Kõige suuremaks probleemiks on olnud toodete väga tugev, isepruunistajale iseäralik lõhn, samuti ebaloomulikku värvi nahatoon ja ebaühtlaselt „laiguline“ nahk- ükski neist ei tekitanud wow efekti!

Niisiis, avanes mul võimalus testida Invisible Tan (meedium/olive skin tones) isepruunistavat ihupiima, mille lõpptulemuses olin algul skeptiline.

Kreem käes, tuli ette võtta protsessid, mis on väga olulised enne pruunistava toote peale kandmist.

  1. Esmalt koorisin nii keha kui ka nägu, kusjuures igale kehaosale pühendasin vähemalt minuti, ei jätnud tähelepanuta ka õlanukke, rindu ja kõhtu.
  2. Peale koorimist mõnus vannis ligunemine.
  3. Peale keha kuivatamist asusin kreemi peale kandma ja väga oluline on seda teha ringjate liigutustega järk järgult alt poolt ülesse liikudes, mina alustasin jalgadest.

Erilist tähelepanu pöörasin kuivematele kohtadele nagu põlved ja küünarnukid, neile piirkondadele kandsin kreemi natukene vähem sest kartsin, et need piirkonnad võivad jääda laiguliseks.

Esimest korda seda kreemi kasutasin päevasel ajal, sest tahtsin teada kui kiiresti on võimalik juba tulemust näha ning milline on see toon ja kas kreemi sai liiga palju peale kantud või hoopiski vähe.

Olin tõeliselt üllatunud kui nägin tulemust juba 4 tunni möödudes ning kerge ärevus „laikude“ suhtes sai hajutatud, sest neid ei olnud. Naha toon oli ka väga loomulik, õrnalt kuldpruun.

Esimene kogemus käes, julgesin järgmise kreemitamise valida õhtusesse aega, see on ka aeg kuhu jäävad minu ilurituaalid. Periood esimese ja teise kreemitamise vahel oli umbes nädal.

Käiku läksid siis samad protsessid nagu ka esimesel korral ning peale kreemi peale kandmist, umbes tund hiljem pugesin voodisse. Olin arvestanud sellega, et kreemitatud keha võib pisut riideid või voodipesu määrida aga seda ma ei märganud, kõik jäi puhtaks.

Peale ärkamist olin sama üllatunud nagu esimeselgi korral, öö jooksul oli kreem mind hellitanud ja muutnud mu naha nii jumekaks. Natuke veel põdesin, et äkki öö jooksul end mitmeid kordi ümber keerutades võivad jääda nahale randid aga see põdemine oli asjatu.

Kreemi juures meeldib mulle väga selle mõnus tekstuur, seda on ülikerge ja mugav peale kanda, hajub hästi.

Lõhn on kergelt värskendava, roosiaroomiga. Järel lõhnas on õrnalt siiski tunda seda iseloomulikku lõhna aga ainult väheke ning see ei häirinud mind.

Kui nüüd kirjutada toote kuluvusest, siis kandsin seda igale kehaosale umbes hernetera suuruse koguse (käed, jalad, tuhar, kõht, dekoltee, nägu). Kreemi kulub suhteliselt vähe, eriti veel siis kui kasutada seda koheselt, peale dushi all käimist, siis imendub kreem paremini.

Väike äpardus siiski juhtus- olin unustanud esimesel korral käsi korralikult peale kreemitamist pesta ning sõrmede vahelt olid käed pruunid. Teisel korral olin juba teadlikum ja pesin käsi põhjalikult.

Jume säilitamiseks piisab kreemitamisest 2-3 x nädalas. See tagab täiusliku tulemuse.

Nägu kreemitan tihedamini, sest see kehaosa on nähtavamal kohal. Varasemalt kasutasin igapäevaselt jumestuskreemi aga kuna  Invisible Tan ihupiim teeb oma tööd nii hästi, ei ole ma väga vajadust näinud jumestuskreemiga mässamiseks. Eriti sobib mulle Invisible Tan (meedium/olive skin tones) kreem oma tooni poolest, jume on tõesti oliivikarva ning sobib hästi mu silmade ja juuste värviga.

Ühesõnaga see toode on väga mugav variant unimütsidele, ei pea enam nii vara üles ärkama, et jumestusele aega raisata 

Komplimendid jume kohta on samuti väga meeldivad, neid tuleb nii trennikaaslastelt kui ka töö juurest.

Kõige enam aga meeldib mulle Invisible Tan ihupiima puhul see, et selles on vaid looduslikud koostisosad ja see ei kahjusta nahka.

Olen sellest kreemist sõltuvuses, armastan seda!

Julgen soovitada seda kõikidele.

Monika

Kauni, siidpehme naha saladus

Kas teadsid, et nahk on inimkeha suurim organ? Naha eest hoolitsemine juba noores eas tagab selle parema seisundi kogu elu vältel. Elu jooksul võivad erinevatel põhjustel nahas tekkida muutused, näiteks venitusarmid rasedusest või kehakaalu muutusest, aknearmid, kuiv või ebaühtlane nahk, ekseem, tselluliit.
Kuigi naha pealmine kiht, epidermis, uueneb iga 30 päevaga, võivad mõned probleemid nahal jääda märgatavaks ning muutuda häirivaks. Surnud naharakud võivad koguneda naha pinnale ning muuta naha tekstuuri ebaühtlaseks. Samuti on surnud naharakud heaks “toidulauaks” bakteritele, soodustades nende kasvu ning põhjustades nahapooride ummistumist ning põletikke. Nahal võivad olla nähtavad helbed ning läbi surnud naharakkude kihi ei ole nahk nii vastuvõtlik sellel kasutatavatele hooldustoodetele, need lihtsalt ei imendu soovitud mahus ega avalda mõju.
Koorimine, kasutades looduslikke tooteid ning õrnu, nahasõbralikke võtteid, on parim viis aidata kaasa mõnusalt pehme naha saavutamisele. Lisaks sellele aitab naha koorimine teistel nahal kasutatavatel toodetel paremini imenduda ning näokoorija kasutamine tagab jumestuskreemi ühtlasema katvuse ja loomulikuma väljanägemise.Naha koorimist soovitatakse 1-2 korda nädalas, õrna naha puhul paar korda kuus. Koorimiskreemi tuleks nahale kanda liigset survet kasutamata, ringjate liigutustega, vältides tugevat hõõrumist. Õrn koorimine annab parema tulemuse nahka säästvalt, eriti oluline on see näonaha koorimisel. Koorides nahka liiga tugevate võtetega või liiga sageli, võib see muutuda kuivaks, punetavaks ja õrnaks.
Väga oluline on naha koorimine armide ravis ja nende heledamaks muutmisel. Koorimiskreemi kasutamisel armide hoolduses paraneb vereringe armi piirkonnas ning nahk saab võimaluse end uuendada. Selle protsessi käigus ühtlustub nahatoon ja -tekstuur ning armid muutuvad vähem silmapaistvateks.
Niisutava koorimiskreemi regulaarne kasutamine võib aidata ennetada venitusarmide teket, sest sügavalt niisutatud nahk on elastsem ning suudab paremini kohanduda kehakaalu muutustele ja naha venitusele.
Niisutav koorimiskreem Pink Himalayan Salt Scrubsisaldab kookosõli ja sheavõid, mistõttu sobib ta ideaalselt kasutamiseks kuival nahal, mida tavalised koorimiskreemid võivad veel enam kuivatada. Kuival nahal võivad tekkida punetavad, karedad laigud ning naha seisundit on võimalik õrnalt koorides ja niisutades parandada. Koorimise järgselt soovitame eriti kuiva naha puhul kasutada täiendavat niisutavat kreemi. Niisutatud nahk ei sügele ega põhjusta ebamugavustunnet.
Pink Himalayan Salt Scrub koorimiskreemon su naha parim sõber, sisaldades vaid parimaid looduslikke koostisosi ilma üleliigsete kemikaalideta! Sellega nahka koorides võid olla kindel, et teed endale vaid head ning aitad nahal kaunis välja näha.